Creative Commons License Deed

Alıntı 4.0 Uluslararası (CC BY 4.0)

Yasal Uyarı

This deed highlights only some of the key features and terms of the actual license. It is not a license and has no legal value. You should carefully review all of the terms and conditions of the actual license before using the licensed material.

Creative Commons is not a law firm and does not provide legal services. Distributing, displaying, or linking to this deed or the license that it summarizes does not create a lawyer-client or any other relationship.

This is a human-readable summary of (and not a substitute for) the license.

Bunları yapmakta özgürsünüz:

  • Materyalden Adapte et — karıştır, aktar ve eserin üzerine inşa et
  • her türlü amaç için, ticari amaç da dahil
  • Lisansör lisans şartlarını takip ettiğiniz sürece özgürlükleri iptal edemez.

Alttaki şartlar altında:

  • Alıntıuygun bilgiyi, lisansa linki, and ve değişiklik yapıldıysa değişiklik bilgisinivermelisiniz. Sizi veya kullanımınızı lisansörün onayladığı bilgisini içermemek kaydıyla, size uygun şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

    "Bu eserden alıntı yapın" ne demek?
    Gelmiş olduğunuz sayfanın içerisine yaratıcısının yeniden kullanım için uygun gördüğü alıntı şeklini içeren lisanslı metada gömülüdür. Bu sayfanın kullanımı metadatanın sizin sayfanızda da yer almasını, böylece sayfanızı ziyaret edenlerin orjinal eseri görmelerini sağlar.
  • Ek sınırlamalar yoktur — Lisansın izin verdiği hakları başkaları üzerinde kanunlarla ya da teknolojiyikullanarak sınırlayamazsınız.

Uyarılar:

 

Uygulanabilir arabuluculuk kuralları eser ile beraber yayınlanan telif hakkı notunda yer alır, eğer yoksa arabuluculuk ihtiyacı not olarak eklenir. Esere bağlı bir telif hakkı bildirimi belirlenmemesi durumunda, UNCITRAL Tahkim Kuralları geçerlidir.

Daha fazla bilgi.

 

Eğer sağlanmışsa, yaratıcısının ve alıntı gruplarının isimlerini, telif hakkı bildirimini, lisans uyarısını, gizlilik yönergesini ve esere linki sağlamanız gerekir. Sürüm 4.0'dan önceki CC lisansları eğer varsa eserin başlığının sağlanmasını, ve bazı küçük farklılıkları içermektedir.

Daha fazla bilgi.

 

4,0 ile materyali değiştirdiğiniz ve önceki değişiklikleri koruduğunuzu belirtmeniz gerekir. 3,0 ve önceki lisans sürümlerinde, değişikliklerin gösterilmesi sadece türetilen eserlerde gerekliydi.

İşaretleme rehberi.

Daha fazla bilgi.

 

Aynı zamanda uyumlu olarak listelenen lisanları da kullanabilirsiniz https://creativecommons.org/compatiblelicenses

Daha fazla bilgi.

 

Tticari kullanımı öncelikle ticari avantaj ya da maddi tazminat için tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi.

 

Formatta belli belirsiz değişiklik türetilmiş eser yaratmaz.

Daha fazla bilgi.

 

Bu lisans WIPO Copyright Treat 11 nolu maddede tanımlandığı şekliyle, etkili teknolojik önlemleri yasaklar.

Daha fazla bilgi.

 

Adil kullanım ve adil anlaşma gibi istisnalar ve kısıtlamalarla kullanıcıya verilen haklar CC lisansları tarafından etkilenemez.

Daha fazla bilgi.

 

Kullanmayı düşündüğünüz materyal için ek izinler almanız gerekebilir.

Daha fazla bilgi.